Dobití hradu Křivoklát

V pořadí čtvrté sobotní větrání nás zavedlo k proslulému hradu českého středověku, ke Křivoklátu. Na cestě nás tentokráte provázela sympatická Adriana, díky níž nám výsledných 17 kilometrů uteklo jako voda. :-)

Naši křivoklátskou túru jsme odstartovali netradičně v Dejvicích, sraz byl stanoven na příjemných 8:30, na autobusové zastávce Hradčanská. To bychom ovšem nebyli my, abychom tak tak nedobíhali náš spoj do Zbečna odjíždějící o deset minut později! 

Nutno říci, že dnešní trasa byla hodně na pohodu. Žádné spadlé stromy, děsivé polomy, zákeřné klacky pod nohama, v cestě stály jen dva menší kopce a s těmi jsme si hravě poradili. Trasa vedla převážně lesem, rozbahněnými lesními pěšinami, místy sněhem netknutými, tolik připomínající blátivé dny podzimu. Plánovaných pět hodin na cestě se nám šikovně podařilo stáhnout na tři. A takový úspěch je třeba řádně oslavit. A taky že jo! 300 metrů od hradu stála (a stále stojí J) útulná hospůdka, kde čepují dobrý pívo a vaří poctivou svíčkovou. Díky vzniklé časové rezervě jsme si mohli dovolit naservírovat tuto hříšnou kombinaci a slastně tak zakončit dnešní větrání na Křivoklát.

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Zanechat komentář

Povinná pole jsou označena * Vaše emailová adresa nebude publikována. *