Vyhlídka Máj

Naše sobotní větrání bylo zacíleno na jednu z nejznámějších skalních vyhlídek, na vyhlídku Máj nedaleko obce Teletín. Sraz byl naplánován na smíchovském autobusáku v 7:50, odkud jsme v 8:05 s úspěšně propašovanou kávou v Ondřejově čepici vyrazili směr Štěchovice. Ve Štěchovicích nás čekal přestup na další autobus, který nás zavezl až do Teletína. Z Prahy nás tentokráte doprovázely dva páry, žádná masovost, jak tomu bývá na podzim. 

Z Teletína na Máj je to příjemná půlhodinová procházka, kde pro mnohé cesta končí, ta naše však začínala. Kocháme se pohádkovým výhledem, fotíme tamější panoramata a pořizujeme fotku slavné vltavské podkovy. Vůbec netušíme, jaké peklo nás ještě čeká!

Při psaní těchto řádků si matně vybavuji, že mě Ondřej lehce upozorňoval na hrozící polomy. Já, naivně se domnívaje, si představila nějaké tři spadlé stromy. To nás má jako zastavit, hej? 

Po půlhodině zoufalého podlézání, prolézání a intenzivního nadávání v namrzlých strmých kopcích, kdy nám v průchodu bránila snad půlka spadeného lesa, (které nešťastnou náhodou dopomohl i můj drahý Ondřej, který, ve snaze zabrzdit, celý strom i s kořeny vyvrátil a shodil dolů!!! 🤦‍♀️ 😁), se orientováni pomocí mizejícího pramene ocitáme u vodopádu. Hurá! Panika z nás pozvolna opadá, zahřátí mátovým čajem a posilnění sušenkami věříme, že přežijeme! 

S dalšími kilometry v nohách míjíme Rabyni, přecházíme Slapskou přehradu a po zdolání táhlého kopce docházíme do dnešního cíle, do Štěchovic. Tady mám slíbený zákusek v kavárně Ella má kávu. Proslulá kavárna zejména díky Instagramu nás však hodně zklamala. Naše očekávání byla patrně až příliš vysoká. Každopádně, dnes máme za sebou další společné vítězství a ten senzační pocit jen tak něco nepřebije. 

Turistům zdar a strongmenům zvláště! 💪

Předchozí příspěvek Další příspěvek

Zanechat komentář

Povinná pole jsou označena * Vaše emailová adresa nebude publikována. *