Den 0 - Praha Palma

Náš výlet započal ve středu, letem z Prahy do italského městečka Bergamo, kde jsme přestupovali na spoj do Palma de Mallorca, hlavního města Mallorcy. Oba lety, jak již bylo zmíněno v předchozím příspěvku, byly zakoupeny u společnosti Ryanair a až na pokoutné praktiky prodávajících výherních losů na palubě, jsme se nesetkali s žádným problémem, žádnou nepříjemností. Pokud se odprostíme od čím dál výraznějších limitů týkajících se velikosti příručního zavazadla... :-) Nyní si “zdarma” můžete vzít na palubu pouze jedno příruční zavazadlo, které se Vám vleze pod sedadlo (přesné rozměry se u každé aerolinky liší!!!). Nicméně, ikdyž naše zavazadla měla v každém rozměru o 5 cm více, nikdo nás, naštěstí, nekontroloval.

Jak se dostat z letiště Palma de Mallorca Airport do centra Palmy? 

Žádný problém. Přímo před východem z areálu letiště je stanoviště autobusu 1, který Vás zaveze přímo do centra (možnost vystoupit na jedné z několika zastávek v centru). Cena pro jednoho 5 euro. 

Trasa autobusu

My jsme vystoupili na zastávce Comte de Sallent a odtud jsme vyrazili směr Albergue Juvenil New Age Hostel*, kde jsme měli zarezervovanou první noc. Proč jsme si vybrali právě tento hostel? Za relativně nízkou cenu (vzhledem ke konkurenci opravdu nízkou) dostanete ubytování s vlastním sociálním zařízením. Největším aktivem však byl fakt, že hostel měl příznivou lokaci a ušetřil nám značný kus cesty. 

*Společenské prostory, kuchyňku, ani venkovní posezení jsme, bohužel, nestihli vyzkoušet, ale působily pohodlně a útulně.