Main picture

6. Větrání - Posázavská stezka

“Posázaví je nádherná divočina s rozervaným kaňonem řeky, kde hučí peřeje a po skalnatých úbočích se vinou křivolaké stezky k dřevěným srubům…” *

V pořadí šesté sobotní větrání nás provede Posázavskou stezkou, která se vine, jak samotný název napovídá, podél dolního toku řeky Sázavy. Našim výchozím bodem bude městys Davle, kam se společně dopravíme ze Smíchovského nádraží. Dnešní trasa skýtá 17, 5 kilometrů s malinko náročnějším závěrečným stoupáním do cílové Jílové u Prahy. Kdo bude chtít, může větrání zakončit “pod kopcem” v Kamenném Přívoze. :-)

Čeká nás trasa plná vyhlídkových míst, mineme skalní útvar, uvidíme hned troje vodopády! A aby to nebylo málo, přejdeme proslulý Žampachský viadukt

Dnešní větrání zakončíme v útulné kavárničce Záložna v Jílové u Prahy. Pokud jste zvědavi, co nabízí jejich menu, mrkněte tady: (odkaz: http://www.kavarna-zalozna.cz)

Termín 6. větrání:

sobota 13. dubna 2019

Přihlášení:

Výletu se může zúčastnit každý zapálený turista. Čím více nás bude, tím lépe. Pokud se chcete přidat, poprosím Vás, pošlete mi email na adresu vetrani@readandhike.com, a to nejpozději do pátku 5. dubna. Každý poctivě nahlášený má nárok na zdravou a chutnou svačinku domácí výroby! :-)

Sraz účastníků větrání:

Sraz větračů je v 8:55 na Smíchovském nádraží, odjezd autobusu směr Davle v 9:05 (100390 11). Příjezd do Davle 9:35. 

Základní cena podle IDOS 32 Kč

Plánovaná trasa větrání:

Davle - Luka pod Medníkem - Kamenný Přívoz - Žampach - Jílové u Prahy. 

Zajímavosti na trase:

Skalní útvar Pikovická jehla, Klimentova vyhlídka, Raisova vyhlídka, Třebsínský vodopád, Ovčínské vodopády, Hostěradické vodopády, Žampachský viadukt, Kaplička sv. Anny, kavárna Záložna :-).

Doprava zpátky do Prahy:

Příjemná zpráva, autobus do Prahy jede každou půlhodinu. Tedy 14:00, 14:30, 15:00,15:30… Uvidíme, jak dlouho nám zabere dnešní cesta a jak dlouho se zdržíme v Záložně. :-)

Pozor! Autobus zpět nestaví na Smíchovském nádraží, jede po jiné trase!

Upozorňujeme, že účast na větrání je na vlastní nebezpečí. 

* Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/posazavsky-pacifik-je-stale-legendou-i-kdyz-trampove-uz-na-strese-nejezdi.A100423_173348_igcechy_tom

Cesta tam

Sraz větračů je v 8:35 na Smíchovském nádraží, odjezd autobusu směr Davle v 9:05 (100390 11). Příjezd do Davle 9:35. Základní cena podle IDOS 32 Kč.

Cesta zpět

Autobus do Prahy jede každou půlhodinu. Tedy 14:00, 14:30, 15:00,15:30. Pozor! Autobus zpět nestaví na Smíchovském nádraží, jede po jiné trase!
Předchozí příspěvek Další příspěvek

Zanechat komentář

Povinná pole jsou označena * Vaše emailová adresa nebude publikována. *